Diskuse na volné téma

Datum: 30.11.2017

Vložil: Michal Harsa

Titulek: podnet: dokumenty na web

Z pozvanky na Shromazdeni vlastniku:
"Dokumenty (čerpání Fondu oprav a Provozního fondu, zpráva o hospodaření za rok 6/2016-5/2017, hospodářský výsledek a rozpočet na následující období jsou zveřejněny na nástěnkách jednotlivých vchodů. "

Neslo by davat i na ten nas web https://www.svjruzyne.cz ?
Neprijde mi, ze by to byly nejake super tajne dokumenty.
A pokud bychom si mysleli, ze znalost cisel nejakym dodavatelem nas muze znevyhodnit pri vyberovych rizenich v budoucnu, tak zvazit nejakou formu zaheslovane sekce pro vlastniky?

Nestalo by to za to?
Diky

Datum: 07.04.2022

Vložil: 58717 Rajtrová Jana

Titulek: Re: ZÁPISY Z VÝBORU

DOBRÝ DEN,
CHTĚLA BYCH JEN POŽÁDAT, ZDA BY NEBYLO MOŽNÉ UVÁDĚT ZÁPISY Z VÝBORU NA STRÁNKY SPOLEČENSTVÍ
JIŽ HNED V MĚSÍCI CO BYLY VYTVOŘENY.
JDE MI O INFORMOVANOST, JSEM DOST ČASTO MIMO PRAHU,
DĚKUJI

Datum: 02.01.2017

Vložil: Michal Harsa

Titulek: Komunitní zahrada v Liboci pod farou

Vkladam, protoze by mohlo zaujmout nektere vlastniky. Jde o project nedaleko nasich budov.

++++++++++++++++++++++++++++++++++

From: Zveleba libocká [mailto:zveleba.libocka@post.cz]
Sent: 2. ledna 2017 18:41
Subject: Komunitní zahrada v Liboci pod farou

Milí Libočané,
společně se spolkem Permakultura CS uvažujeme o vzniku komunitní zahrady v horní části svahu pod libockou farou podél zdi Obory Hvězda a nad její možnou podobou. Proto se na Vás obracíme s touto anketou:

Jsou mezi Vámi zájemci o zahradničení, kteří by rádi pravidelně pečovali v rámci komunitní zahrady o svůj malý pronajatý záhonek?

Je to otázka především na lidi, kteří vlastní zahradu nemají - tzn. obyvatele paneláků či viladomů apod. Pro zachování udržitelnosti zahrady by to obnášelo malý roční poplatek (pronájem záhonku). Se zájemci o pěstování budeme dále komunikovat, forma participace v komunitní zahradě se může ještě vyvinout. Pište na e-mail zveleba.libocka@post.cz.

Děkujeme za zpětnou vazbu,
zdravíme a přejeme všechno nejlepší do nového roku,

Vendula Guhová (Zveleba libocká / Libocké o.s.) a Denisa Tomášková (Permakultura CS)

Datum: 06.09.2016

Vložil: Ondřej Stanislav

Titulek: Zasklení lodžie

Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat, zda někdo v blízké době neplánuje zasklení balkónu? Já se k danému kroku určitě chystám a pokud by nás bylo více, tak bychom mohli získat lepší podmínky včetně ceny.

V případě stejných plánů mě neváhejte kontaktovat na ostanislav@seznam.cz.

Pěkný den

Datum: 09.12.2015

Vložil: Ivana Noble

Titulek: Poděkování a nápad ohledně řešení parkovacích míst

Vážení členové výboru, milí sousedé,Nejprve bych Vám chtěla poděkovat za práci, kterou děláte a které si velice vážím. Je to tak velký rozdíl oproti prvním schůzím, které jsme s manželem absolvovali, když jsme se sem v roce 2002 přistěhovali!

Pak bych chtěla říci, že si myslím, že se nedá chytat příliš zajíců najednou … Jsem ráda, že se věnujete problémům topení a zámků. Návrh, který v prvním, hrubém nárysu představuji, není něčím, co by se mělo uskutečnit zítra, ale je to příspěvek do dlouhodobější diskuse týkající se parkovacích míst.

Tak tedy – parkovací místa.

1. Žijeme ve velmi krásné části Prahy – a naše parkovací přístřešky jsou takovou poslední „chloubou“ komunistické architektury, která tuto část hyzdí. Navíc:

2. Přístřešky se stávají stále méně stabilními – a je otázkou času, kdy pořádný vítr shodí některou ze střech.

3. Jsou navíc dobrým úkrytem pro zloděje. Několikrát nám – a nejen nám – zde ukradli kola od auta (obvykle před tím, než jsme potřebovali jet na nějakou delší cestu, nakonec, před pěti lety ukradli celé auto. A, jak je Vám dobře známo, nejsme jediní.

Před pár lety, když se diskutovala možnost stavby rychlodráhy na letiště, a s tím spojená případná prodej části našeho pozemku, aby bylo možné postavit druhou kolej, přišel nápad, postavit podzemní parkoviště. Pak se tento nápad zavrhnul s tím, že k odprodeji nedošlo a pro nás by to bylo příliš drahé. Chtěla bych se nyní k tomuto nápadu vrátit.

Myslím, že by byl dlouhodobým řešením všech předchozích třech bodů.

Předpokládal by ale, že najdeme nějaký vhodný, pravděpodobně evropský, projekt zaměřený na místní rozvoj a pokusíme se spojit několik akcí do jedné. Jednou z možností by např., bylo postavit na povrchu kavárnu a centrum pro seniory (jsou v našem bydlišti poměrně hojně zastoupeni), případně centrum pro matky s dětmi… zkrátka pro nějakou skupinu, které v našem okolí chybí společný prostor. Na takový projekt by se možná dala sehnat dotace – a v rámci takového projektu by se parkovací stání přemístila do podzemí. Zkrášlilo by se okolí, stalo by se bezpečnějším, prostor by byl praktičtěji využit.

Chápu, že nápad může znít trochu bláznivě, ale pokud by Vám přišel dostatečně zajímavý k dalšímu prozkoumání, mohu se pokusit zjistit, jaké evropské programy by přicházely v úvahu, a co by takové angažmá vyžadovalo z naší strany.

Přeji Vám mnoho sil – a ještě jednou, děkuji za Vaši práci.

Srdečně zdraví

Ivana Noble (Pavlovská 591)

Datum: 11.12.2014

Vložil: Ondřej Stanislav

Titulek: Uznání

Vážení sousedé,

chtěl bych touto cestou mnohokrát poděkovat našemu předešlému, respektive současnému výboru, dozorčí radě a všem, kteří se nějakým způsobem aktivně podílí na chodu našeho společenství.

Žiji zde sice teprve pár let, ale na základě toho, jak naše společenství funguje dnes a jak fungovalo při mém nastěhování je obrovský rozdíl. Zatímco cca 3 roky zpět, jsem vůbec netušil, co a jak v našem společenství funguje a když jsem potřeboval poradit nebo s něčím pomoci, tak na mě bylo pohlíženo spíše jako na "otravného vlastníka", kterého je potřeba se co nejdříve zbavit, ideálně mu zamotat hlavu a problém nijak zásadně neřešit... Dnes je pro mne návštěva kanceláře SVJ velmi příjemným zážitkem bez ohledu na to, co zrovna potřebuji řešit.

Současně bych chtěl vedení SVJ mnohokrát poděkovat za snahu o maximálni informovanost vlastníků a transparentnost. Té sice nikdy není dost, ale nepochybuji o tom, že pokud by nějaký z vlastníků chtěl znát více detailů např. k nějaké smlouvě, tak by vedení SVJ rádo poskytlo všechny potřebné materiály včetně komentáře.

Velice mě potěšilo, že vedení SVJ řeší palčivou otázku kotelny, nechalo zpracovat všem dostupnou analýzu případné její přestavby, zpřesnilo, resp. začalo vést účetnictví, na žádost vlastníků nechala udělat revizi parkovacích přístřešků (problém dále řeší), vyřešila problémy s odečty vody, resp. nefunkčními měřáky u některých bytových jednotek, přezkoumalo možnosti financování našeho trvajícího úvěru, týkajícího se zateplení baráků a řeší mnoho dalších problémů včetně např. zničeného trávníku před baráky, což je z mého pohledu vzhledem k výše zmíněnému opravdu velmi marginální, až zanedbatelný problém.

Je vidět, že vedení do správy našeho společného majetku investuje mnoho energie, což dokazuje např. snaha o co nejrychlejší zajištění nehody vodovodu všemi dostupnými prostředky, která by nás i tak všechny ve finále stála ještě o cca 400 tis. více, pokud by vedení SVJ aktivně s dodavatelem pitné vody nevyjednávalo.

Osobně mě velice těší, jakým způsobem je spravován majetek nás všech a pevně věřím, že se tento pozitivní vývoj zachová i do budoucna. Proto bych chtěl ještě jednou mnohokrát poděkovat celému vedení SVJ a myslím si, že za vše, co pro nás vlastníky během posledních cca 2 let dokázalo udělat si na závěr shromáždění vlastníků pořádaného 3.12.2014 zasloužilo VELKÝ POTLESK.

Datum: 18.11.2014

Vložil: Slavomír Kotas

Titulek: Plná moc

Dobrý den!
Na domovní schůzce nám bylo přislíbeno, že na stránkách sdružení bude umístěn tiskopis Plné moci k zastupování na shromáždění majitelů. Nějak ho nemůžu najít a datum zmíněného shromáždění se blíží.

Datum: 19.11.2014

Vložil: Jiří Koten

Titulek: Re: Plná moc

Dobrý den, dnes ho poptám a co nejdřív uveřejním. Omlouváme se.

Datum: 20.11.2014

Vložil: Jiří Koten

Titulek: Re: Plná moc

Doplněno, omlouvám se za zpoždění.

Datum: 06.08.2014

Vložil: nálezce

Titulek: klíče

6.8. nalezeny klíče u odpadových kontejnerů.
775371299

Datum: 28.05.2014

Vložil: Adam Drobný

Titulek: Odečet vody

Dne 28. 5. 2014 se dostavil pracovník k odečtu vodoměrů. Nejdříve zvonil na zvonky, aby mu byl umožněn vstup do domu. Toto jsem mu neumožnil, protože pána neznám a z bezpečnostních důvodů nevpouštím do domu cizí lidi (narozdíl od jiných). Posléze na dotaz, zda může předložit pověření k odečtu vody udělené jemu SVJ, se choval nevhodně a předložit potvrzení odmítl s tím, že žádné nepotřebuje a ukazoval na nákupní košík, na kterém bylo uvedeno logo společnosti. Poté, co jsme kontaktovali p. Prokůpka nám tento potvrdil, že měl mít k dispozici pověření. Žádáme Vás tímto, aby napříště byli tito pracovníci vybaveni řádným pověřením, kterým se budou prokazovat. Je to z důvodu bezpečnosti nás všech.

Datum: 20.03.2014

Vložil: Tomáš Hort

Titulek: Připomínky k VŘ na analýzu současného stavu

Vážení zástupci výboru a dozorčí rady,
mám zásadní připomínky k textu zveřejněnému na webu společenství dne 18.3.2014 pod názvem
Výběrové řízení na analýzu současného stavu a návrh řešení rekonstrukce kotelny.

1. V textu jsou neúplné kontaktní údaje zadavatele (telefon, email, úřední hodiny SVJ).

2. Naprosto chybí podmínky přístupu či poskytnutí zadávací dokumentace a vstupních podkladů.

3. S podivem je, že chybí i lhůta, místo a formát pro podání nabídek.

4. Nikde neuvádíte údaje o hodnotících kritériích, způsob hodnocení nabídek podle hodnotících kritérií.

5. Chybí také informace, jak a kdy bude výzva k předložení nabídky předaná uchazečům.

6. Chybí obchodní podmínky, včetně platebních podmínek, případně požadavek na způsob zpracování nabídkové ceny.

7. Jste si jisti úplností informace ze zadání, co musí nabídky obdržené od uchazečů obsahovat?

Při absenci těchto bodů se dá pochybovat o tom, že jde o výběrové řízení. Víc to připomíná poptávku na úklid sněhu, ne zakázku, ve které v konečném důsledku jde o miliony korun. Proč jste na zpracování studie dali jen dva měsíce, když se touto záležitostí dle vašich zápisů zabýváte již druhý rok?

Tomáš Hort
+420 777672343
tomas.hort@hotmail.cz

Datum: 19.03.2014

Vložil: Hort

Titulek: Výběrové řízení/poptávka

Výběrové řízení/poptávka na analýzu současného stavu a návrh rekonstrukce kotelny – kdy je zahájeno a ukončeno toto VŘ?

Termín dodání studie – do dvou měsíců od zadání studie…vylučuje školy a upřednostňuje firmy. Velké mínus.

Proč? Nač ten spěch? Rychle a zběsile, práce kvapná…málo platná.

Tomáš Hort
+420 777672343
tomas.hort@hotmail.cz

Datum: 23.03.2014

Vložil: Jiří Koten

Titulek: Re: Výběrové řízení/poptávka

Jako jeden z vlastníků si také dovolím vyjádření (nejde tedy o reakci administrátora webu ani výboru). Co vím, tak energetické audity se zpracovávají od jednoho týdne pro rodiný dům do několika měsíců pro opravdu velké objekty. V našem případě mi přijde lhůta 2 měsíce dostatečná. A navíc, pokud se ukáže jako nedostatečná, je možné ji po dohodě se všemi účastníky prodloužit. To se běžně v praxi děje.
Co se týče škol. Vzpomínám si, že v loňském roce paní Hortová odmítala, aby studii zpracovali studenti vysoké školy VŠCHT (a chemicko-technologická opravdu není jen o chemii a materiálech). Tudíž nějak nerozumím Vaší opačné reakci.
Ale vidím u Vás opravdu velký zájem o dění v našem SVJ, což si myslím máme společné. A řekl bych, že každá konstruktivní pomoc bude vítaná a oceněna. Bydlím tu sice krátce, ale přijde mi, že se tu zbytečně hádáme. Prosím, pokusme se ubrat diskusí, oficiálních a formálních tónů a zchlaďme hlavy. Pak nám určitě půjde práce lépe od ruky (to zní jak heslo z dob minulých :-) ).
Děkuji a přeji pěkný den.

Datum: 13.03.2014

Vložil: Tomáš Hort

Titulek: žádost o informace

V Praze 13.03.2014
Výboru a dozorčí radě SVJ Pavlovská a Ruzyňská

Obracím se na Vás se žádostí o poskytnutí informací. V zápise ze schůze výboru společenství ze dne 4. března 2014, zveřejněném ve vchodě 583 dne 13.03.2014, se v bodě tři zmiňujete o jakémsi výběrovém řízení.
„Ad 3) výbor schválil text VŘ na analýzu současného a budoucího stavu kotelny. Výběrové řízení bude zasláno odborníkům na tuto problematiku. Cenové návrhy se budou řešit na příští či mimořádné schůzi výboru.“
Text VŘ, který jste schvalovali, zveřejněn není a není dostupný ani na stránkách společenství svjruzyně.cz.
Seznamte mě prosím, pokud možno obratem, s obsahem/textem výběrového řízení a seznamem odborníků, kterým plánujete text VŘ na analýzu současného a budoucího stavu kotelny zaslat. Kdy konkrétně a jakou formou se bude rozhodovat o vítězi výběrového řízení?
Jako vlastník bytové jednotky v SVJ Pavlovská a Ruzyňská, mám enormní zájem se na tomto výběrovém řízení podílet, viz můj písemný dotaz na https://www.svjruzyne.cz/diskuse/ ze dne 18.02.22014 na závěry šetření místopředsedy výboru, pana Martina Karfuse, které provedl z vlastní iniciativy na aktuální téma vytápění.

Dále mi prosím odpovězte na mé dotazy, týkající se délky Vašeho volebního období. Podotýkám, že pomocí webu svjruzyně.cz a e-mailu jsem Vás v této záležitosti oslovil 16.02.2014. Dosud jsem neobdržel žádnou odpověď.

1. Kdy končí volební období současného výboru?
2. Proč je stále paní Hortová uvedena jako člen dozorčí rady?
Ve druhém bodě prosím zjednejte nápravu ihned. Nejsem ochoten snášet spojení jména své ženy s vaší činností.

Tomáš Hort
+420 777672343
tomas.hort@hotmail.cz

Datum: 16.03.2014

Vložil: Jiří Koten

Titulek: Re: žádost o informace

K bodu 2. V předchozí diskusi jsem Vám napsal, že jsem upravil stránku týkající se Dozorčí rady. Bohužel jsem si nevšiml, že jsem změnu zanesl do redakčního systému webu, ale nepublikoval. Za což se omlouvám.

Datum: 16.02.2014

Vložil: Hort

Titulek: Dozorčí rada

Dobrý den.
Obracím se na vás se žádostí o odstranění matoucích informací ze záložky Dozorčí rady webu svjruzyne.cz. Má žena NENÍ předsedkyní a od 31.12.2013 ani členkou DR.

https://cloud.kryutek.eu/public.php?service=files&t=0293780b306b8cd0d92ac74d9206a7fa

Předpokládám, že stránky sestavoval někdo, kdo nezná situaci v SVJ. Od zveřejnění uplynula jistá doba, proto vás žádám o urgentní nápravu. Od 31.12.2013 nespojujte a dále nepoškozujte jméno Ivana Hortová ve spojení s vaší činností…

Tomáš Hort
+420 777672343
tomas.hort@hotmail.cz

Datum: 17.02.2014

Vložil: Jiří Koten

Titulek: Re: Dozorčí rada

Jsem správcem stránek. O situaci ve společenství vím, ale podle stanov našeho společenství dokonce nelze rezignovat na člena DR. Což je trochu paradoxní, ale je to tak. Předal jsem Váš požadavek výboru a informace o DR upravím podle jejich pokynů k doufám všeobecné spokojenosti.

Datum: 17.02.2014

Vložil: Jiří Koten

Titulek: Re: Dozorčí rada

Doplněna informace o rezignaci na člena DR.

Datum: 18.02.2014

Vložil: Tomáš Hort

Titulek: Re: Re: Dozorčí rada

Děkuji za reakci pane Koten,

obdobně odpověděla i paní Frieszová, která mi navíc doporučila přečíst si Stanovy. Pan Chalupa navrhl doplnit - v rezignaci od 31.12.2013, ale ve funkci až do konce volebního období. Promiňte, ale to mi nestačí. Představte si, že by Ivanu Hortovou trefil v kanceláři společenství na jaře minulého roku šlak. Co pak? Měla by za jménem křížek, nebo poznámku mrtvá, ale stále člen?
Já jsem se ve Stanovách v čl.5, body 3. a 4. dočetl, že se vzdát mandátu může a oprava stavu je možná i jinak, než poznámkou na webu.
Navíc, proč mi všichni zapomněli napsat, kdy končí funkční období tohoto výboru a DR? Na webu je datum 12.12.2014 a přitom ustanovující schůze současného výboru se konala 15.5.2012. V prosinci 2012 proběhlo pouze hlasování potvrzující volby uskutečněné na jaře 2012 (březen-duben). Funkční období výboru je dvouleté, tento výbor tedy končí 14.5.2014.

Pane Koten, ještě otázka k informacím na webu. Budou zde zveřejněny písemné závěry šetření místopředsedy výboru, pana Martina Karfuse, které provedl z vlastní iniciativy na aktuální téma vytápění?

Tomáš Hort
+420 777672343
tomas.hort@hotmail.cz

1 | 2 >>

Přidat nový příspěvek